امروز: جمعه، 25 آبان 1397

مبانی نظری ها و پیشینه تحقیق ها

دانلود مقالات دانشجویی


10/29 1396
مواد معدنی بخش کوچکی از جیره حیوانات را تشکیل می دهند ولی وجود آنها بسیار حیاتی است مواد معدنی در بدن حیوانات در حال رشد نقش مهمی را به عهده داشته و در فعالیت های حیاتی اعضای دیگر دخالت دارند یکی از این مواد عنصر منیزیم است
دسته بندی دام و طیور
فرمت فایل doc
حجم فایل 28 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27
دانلود مقاله خوراک دام وطیور وآبزیان- اکسید منیزیم مورد مصرف در مکمل های معدنی - ویژگی ها و روش های آزمون

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

مقدمه

مواد معدنی بخش کوچکی از جیره حیوانات را تشکیل می دهند ولی وجود آنها بسیار حیاتی است . مواد معدنی در بدن حیوانات در حال رشد نقش مهمی را به عهده داشته و در فعالیت های حیاتی اعضای دیگر دخالت دارند . یکی از این مواد عنصر منیزیم است که رابطه نزدیکی با عنصرهای کلسیم و فسفر دارد و حدود 70 درصد کل منیزیم در استخوان ها و بقیه در بافتهای نرم و مایعات بدن حیوان پراکنده است . منیزیم فلزی است از خانواده فلزات قلیایی خاکی که نقش ساختمانی در غضروف ها , استخوان ها و دندان ها دارد . منیزیم در ترکیب( MgO ) با اکسیژن در ردیف مکمل های معدنی خوراک دام و طیور و آبزیان دسته بندی شده که شماره خوراک بین المللی آن 16-02-756 با ویژگی های خاص خود که در این استاندارد آورده شده است می باشد . منیزیم معمول ترین فعال کننده بعضی آنزیم ها بوده و بعنوان یک ماده تسریع کننده درسوخت وساز کربوهیدرات ها وچربی ها اثر می گذارد و جهت فعالیت مناسب و تنظیم کار بعضی از آنزیم ها دخالت دارد . کاهش غلظت منیزیم در رژیم غذایی و پس از آن کاهش سطح آن در خون سبب کزاز عضلانی می شود و همچنین باعث کاهش قابلیت دسترسی زیستی2 و سایر مواد مغذی و در نهایت کاهش رشد می شود. در شرایط بروز اختلالات ناشی از کمبود منیزیم اضافه کردن یونهای منیزیم با غلظت های بیشتر در جیره غذایی سبب بهبود بیماری می شود . بطوری که شایعترین بیماری ناشی از کمبود منیزیم خون , در حیوانات بالغ کزاز مرتعی ( کزاز شیرواری3 ) می باشد . منیزیم بصورت ترکیبات مختلف از جمله اکسید منیزیم ،سولفات منیزیم،کلرید منیزیم،کربنات منیزیم واستات منیزیم می تواند درمکمل های معدنی مورد مصرف در خوراک دام و طیور و آبزیان اضافه گردیده و یا بصورت متراکم بشکل آجرلیسیدنی مورد استفاده قرار گیرد .

خوراک دام و طیور و آبزیان-اکسید منیزیم مورد مصرف در مکمل های معدنی

ویژگی ها و روش های آزمون

1 هدف

هدف ازتدوین این استاندارد تعیین ویژگی های فیزیکی ، شیمیایی ، نمونه برداری ، روش های آزمون، بسته بندی ، نشانه گذاری و شرایط نگهداری و انبارداری اکسید منیزیم است .

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود