امروز: جمعه، 25 آبان 1397

مبانی نظری ها و پیشینه تحقیق ها

دانلود مقالات دانشجویی


10/29 1396
هدف از ایجاد این کارگاه سود آوری و تامین نیاز جامعه شهر و کمک به اشتغال زایی در سطح روستا می باشد این کارگاه دارای سه زمینه فعالیت یعنی تزئین چینی بلور و کاشی می باشد ظرفیت تبدیل چینی سفید به چینی آماده به مصرف برای این کارگاه 40 تا 50 هزار قطعه و برای بلور 500 تا 600 هزار قطعه و برای کاشی 60 تا 70 هزار قطعه در سال می باشد که این ظرفیت باید در
دسته بندی کارآفرینی
فرمت فایل doc
حجم فایل 20 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22
پروژه کارآفرینی کارگاه تزئینات چینی, بلور و کاشی

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

کارگاه تزئینات چینی, بلور و کاشی

1-هدف پروژه :

هدف از ایجاد این کارگاه سود آوری و تامین نیاز جامعه شهر و کمک به اشتغال زایی در سطح روستا می باشد این کارگاه دارای سه زمینه فعالیت یعنی تزئین چینی , بلور و کاشی می باشد ظرفیت تبدیل چینی سفید به چینی آماده به مصرف برای این کارگاه 40 تا 50 هزار قطعه و برای بلور 500 تا 600 هزار قطعه و برای کاشی 60 تا 70 هزار قطعه در سال می باشد که این ظرفیت باید در 3 شیفت کاری تولید شود این کارگاه جمعاً 12 نفر را مشغول بکار دارد که از این جمعیت 4 نفر را به عنوان مدیر عامل , مدیر داخلی , حسابدار و مسئول فروش و بقیه را به عنوان کوره بان 4 نفر , کارگر ساده 4 نفر و یک نفر سرای دار اختصاص داده است. شایان ذکر است که تولیدات این شرکت مستقیماً توسط خود این شرکت به بازار شهر منتقل شده و به فروش می رسد این تولید به مصرف بیشتر برای محصول چینی و بلور صدق می کند که متقاضی زیاد دارد و تزئین کاشی بیشتر توسط سفارشاتی که از مصالح فروشی ها و یا گاهاً از افراد شخصی که برای تزئین منازل خود استفاده می کنند صورت میگیرد.

2-نیروی انسانی :

همانطور که در بالا اشاره شد یکی از اهداف این کارگاه برای رفع بیکاری در سطح جامعه روستا می باشد و تمام کارمندان و کارگران این کارگاه از افراد بومی می باشند در حال حاضر برای تولید یک شیفت کاری 4 کارمند یک سرایدار و 4 کوره بان و 4 کارگر ساده مشغول بکار هستند که طبیعتاً برای تولید در شیفتهای بالاتر باید از کوره بان و کارگر بیشتری استفاده نمود. جدول حقوق کارمندان و کارگران به شرح زیر است:


جدول حقوق کارکنان

سمت

تعداد

نوع تخصص

حقوق/هزار تومان

مدیر عامل

1

مهندس سرامیک

200

مدیرداخلی

1

فوق دیپلم طراحی صنعتی

150

حسابدار

1

لیسانس حسابداری

150

مسئول فروش

1

دیپلم

100

کارگر ساده

4

مهارت تجربی

60

کوره بان

4

مهارت تجربی

80

سرایه دار

1

سیکل

60


3- مواد اولیه اصلی و بسته بندی:

مواد اولیه این کارگاه که چینی سفید است از کارخانجات چینی و بلور مقصود و یا زرین تهیه می شود این کارگاه هزینه زیادی برای بسته بندی ندارد چون چینی سفید خریداری شده خود دارای بسته بندی است و بعد از عملیات تزئین نیز این چینی ها را در همان بسته بندی ها قرار داده و آماده برای بردن به بازار می باشد.

4-تولیدات و ظرفیت تولیدی :

همانطور که قبلاً توضیح داده شد فعالیت این کارگاه در زمینه تزئین کاشی بلور و چینی می باشد ظرفیت نهایی این کارگاه برای تولید چینی 40 تا 50 هزار و برای بلور 500تا600 هزار و برای کاشی 60تا70 هزار قطعه در سال می باشد. که ظرفیت فعلی این کارگاه همانطوری که گفته شد بدلیل تولید بر اساس تقاضای بازار حدوداً تا ظرفیت نهایی بلور برای تولید بلور و حدوداً ظرفیت نهایی چینی برای تولید چینی و ظرفیت نهایی کاشی برای تولید کاشی می باشد . ظرفیت فعلی این کارگاه رابطه مستقیم با تقاضای بازار دارد . حدوداً ظرفیت فعلی را در سال اول راه اندازی یعنی در سال 1383 داشته است که پس از حدود 8 سال تولید این ظرفیت به ظرفیت فعلی که فوقاً اشاره شد برای تزئین چینی و بلور و کاشی رسیده است که در صورت تقاضای فراوان چه در سطح شهرستان و چه در سطح شهرهای مجاور این ظرفیت می تواند به ظرفیت نهایی کارگاه برسد.

5-مراحل و روش تولید:

مواد اولیه بعد از ورود به کارگاه از بسته بندی به دقت باز می شود چک می گردند و در صورت داشتن شکاف که در مرحله تولید در کارخانه تولید شده بوجود آمده است این شکاف را با مواد مخصوص که برای رفع ترکیدگی و شکاف چینی و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد پر می شود که روش تهیه این مواد به قرار زیر است:

5-1 - روش تزئین چینی :

بعد از درجه بندی چینی نوع گل مورد استفاده مشخص می شود و گل مورد استفاده را در داخل آب انداخته و بعد از 5 دقیقه از آب استخراج و بر روی چینی ها می چسبانند و با لیسه هواگیری می شود و بعد از آن خشک نموده و در قسمت بعد مارک چسبانیده می شود در صورت دیده شده شکاف به مرحله پر کردن شکاف با مواد مخصوص می رود و در مرحله بعد در داخل کوره گذاشته و بسته به نوع گل در درجه حرارت مناسب پخت می شود این روش برای تزئین بلور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

5-2 - روش تزئین کاشی :

بسته به نوع گل و تعداد کاشی قالبی مناسب با تعداد کاشی ها تهیه و کاشی ها را در آن فیکس می کنند سپس گل را به روش بالا به آب انداخته و کاملاً طرح را روی کاشی می چسبانند لازم بذکر است قبل از چسبانیدن طرح کاشی ها حتماً باید مرطوب باشند سپس با کاتر هر طرح را به اندازه کاشی می برند و به ترتیب شماره می زنند و در مرحله بعد با لیسه هوا گیری می شود و به ترتیب شماره در داخل کاست مخصوص کاشی در داخل کوره می گذارند وبعد از پخت به ترتیب شماره می زنند وبسته بندی می کنند .

5-3 - روش تهیه مواد برای پر کردن شکاف :

این ماده از سه ماده اکسید منیزیم،اکسید روی و منگنز تهیه می شود و روش تهیه آن به صورت زیر است اکسید منیزیم واکسید روی ومنگنز را با هم مخلوط کرده در داخل کوره تا دمای مناسب پخت می شود و بعد از استخراج از کوره با روغن ترمانتین مخلوط و به مدت یک هفته به صورت سر بسته نگهداری می شود و بعد مورد استفاده قرار می گیرد .

6-محل اجرای طرح :

این طرح در استان اصفهان شهرستان شهرضا , شهرک صنعتی اجرا شده است. این مکان از لحاظ راههای ارتباطی با سایر مناطق دارای شرایط خوبی بوده است و از طرفی میزان قیمت زمین در شهرهای کوچک نسبت به جاههای دیگر خیلی کمتر است . این طرح چون آلودگی هوا ندارد و انرژی مصرفی خود را از شبکه برق تهیه می کند از لحاظ آلودگی محیط زیست و هوای شهری مسئله ساز نیست.

7-هزینه های سرمایه گذاری طرح :

1-7 زمین :

این طرح در زمینی به وسعت 1000 متر مربع اجرا شده است که ابعاد این زمین 20 در 50 متر می باشد صاحب این طرح برای خرید زمین هزینه ای نداشته چون این زمین جزء باغ و املاک او بوده است ولی قیمت هر متر مربع زمین در شهر شهرضا در سال 1367 که سال خرید این زمین بوده است برابر با 3 هزار ریال هر متر مربع بوده است .

2-7 - تسطیح و محوطه سازی :

این زمین احتیاج به تسطیح و محوطه سازی نداشته و هزینه ای در بر نمی گیرد.

3-7 - دیوار کشی :

دیواره های این کارگاه در قسمت محوطه از بلوک بوده که ابعاد آن به شرح زیر است : طول :40 سانتیمتر –عرض : 20 سانتیمتر و ارتفاع: 20 سانتیمتر .

4-7- ساختمانها :

این طرح دارای 300 متر مربع ساختمان تولیدی –100 متر مربع ساختمان اداری و 600 متر مربع ساختمانهای جنبی مانند انبار و پارکینگ می باشد ساختمان تولیدی این طرح از نوع سوله به ارتفاع 9 متر که ابعاد آن 10×30متر می باشد کلیه کارهای ساختمانی ، محوطه سازی ، جدول بندی و سوله این طرح را به صورت پیمان کاری به شرکتی واگذار می گردد که هزینه ساخت این طرح بجز ماشین آلات در سال 1383حدوداً 100000000میلیون ریال بوده است

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود